|
213417
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | nikobuddy92 |
| Upload Date | Fri, 31 Mar 2023 20:23:58 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| Memory | 16.00 GB RAM |
| BIOS | EFI Development Kit II / OVMF 0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.58 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| Score | 213417 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
508667
22.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
224301
7.01 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
45978
114.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
166288
2.91 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
45913
13.4 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2211233
21.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1056226
3.07 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
46008
7273.3 FPS |