|
137895
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Sat, 25 Mar 2023 13:55:26 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Supermicro Super Server |
| Motherboard | Supermicro H12SSL-C |
| Memory | 255.87 GB DDR4 SDRAM 1467MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2.3 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD EPYC 7D12 32-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 32 Cores, 64 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 49 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.71 GHz |
| Maximum Frequency | 3.00 GHz |
| Package | Socket SP3 (4094) |
| Codename | Rome |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 32 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 32 |
| L2 Cache | 512 KB x 32 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 8 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Tesla P4 |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1.11 GHz |
| Device Memory | 7.50 GB |
| Score | 137895 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
327889
14.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
166047
5.19 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
19827
49.4 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
136135
2.38 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
35896
10.5 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1039100
10.1 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
648201
1.88 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
36796
5816.9 FPS |