|
182501
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | qsep |
| Upload Date | Sat, 11 Feb 2023 17:05:15 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D22 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. H510M-A PRO (MS-7D22) |
| Memory | 15.90 GB DDR4 SDRAM 1067MHz |
| Northbridge | Intel Comet Lake 03 |
| Southbridge | Intel ID4388 11 |
| BIOS | American Megatrends International, LLC. 3.40 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-10100F |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.30 GHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
| Compute Units | 15 |
| Maximum Frequency | 1.68 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 182501 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
401290
17.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
239281
7.48 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
31921
79.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
178012
3.12 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
47172
13.8 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1450673
14.0 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
658503
1.91 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
50053
7912.7 FPS |