|
281896
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | iainspowart |
| Upload Date | Wed, 11 Jan 2023 17:54:30 +0000 |
| Views | 29 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z490-PLUS |
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1067MHz |
| Northbridge | Intel Comet Lake 05 |
| Southbridge | Intel Z490 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2420 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4.80 GHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 1.78 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 281896 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
614070
27.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
360422
11.3 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
50422
125.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
471217
8.25 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
68415
20.0 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2558664
24.8 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
759854
2.21 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
57010
9012.5 FPS |