|
226500
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Fri, 30 Dec 2022 11:50:22 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C37 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X570 GAMING EDGE WIFI (MS-7C37) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM -1MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD X570 51 |
| BIOS | American Megatrends International, LLC. 1.I0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1010:xnack- |
| Board Name | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1.91 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| Score | 226500 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
535826
23.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
190114
5.94 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
42014
104.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
514735
9.02 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
65248
19.1 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1873237
18.1 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
744017
2.16 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
34577
5466.1 FPS |