|
255171
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | McKnuty |
| Upload Date | Wed, 28 Dec 2022 23:29:23 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z840 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 2129 |
| Memory | 96.00 GB DDR4 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | Intel Broadwell-E 01 |
| Southbridge | Intel X99 05 |
| BIOS | Hewlett-Packard M60 v02.54 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2699 v4 |
| Topology | 2 Processors, 44 Cores, 88 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 22 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 22 |
| L2 Cache | 256 KB x 22 |
| L3 Cache | 55.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro GP100 |
| Compute Units | 56 |
| Maximum Frequency | 1.44 GHz |
| Device Memory | 16.0 GB |
| Score | 255171 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
554377
24.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
293919
9.18 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
64989
162.0 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
367574
6.44 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
61859
18.1 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2159238
20.9 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
973896
2.83 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
35500
5612.1 FPS |