|
146350
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | JustinGT86 |
| Upload Date | Wed, 23 Nov 2022 04:51:13 +0000 |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B460MAORUSPRO |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B460M AORUS PRO |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1331MHz |
| Northbridge | Intel Comet Lake 03 |
| Southbridge | Intel B460 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. F4 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-10100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.29 GHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Compute Units | 14 |
| Maximum Frequency | 1.62 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| Score | 146350 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
263326
11.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
192780
6.02 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
21587
53.8 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
176369
3.09 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
50636
14.8 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1076385
10.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
332718
966.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
60045
9492.2 FPS |