|
5073
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | panch |
| Upload Date | Thu, 13 Oct 2022 17:53:45 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8H67-M PRO |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 669MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel H67 B3 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 3904 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-2100T |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.51 GHz |
| Maximum Frequency | 2.51 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GT 610 |
| Compute Units | 1 |
| Maximum Frequency | 1.62 GHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| Score | 5073 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
11569
509.7 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5473
171.0 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1048
2.61 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
6735
118.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1458
426.1 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
22546
218.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
12083
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
2474
391.1 FPS |