|
227023
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | panch |
| Upload Date | Tue, 11 Oct 2022 04:54:44 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS IX HERO |
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1340MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 05 |
| Southbridge | Intel Z270 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1301 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 4.22 GHz |
| Maximum Frequency | 4.52 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.58 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| Score | 227023 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
582924
25.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
239767
7.49 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
47072
117.3 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
172972
3.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
48251
14.1 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2402117
23.3 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1197305
3.48 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
44681
7063.5 FPS |