|
135662
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | ncoleamy |
| Upload Date | Sat, 03 Sep 2022 21:55:42 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 15t-eb000 |
| Motherboard | HP 86E8 |
| Memory | 15.71 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID9B54 02 |
| Southbridge | Intel ID068D 00 |
| BIOS | AMI F.12 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti with Max-Q Design |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.20 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| Score | 135662 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
268128
11.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
176621
5.52 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
18530
46.2 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
179505
3.14 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
47125
13.8 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
974643
9.43 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
328054
953.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
48338
7641.6 FPS |