|
2970
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | TheGayRat1213 |
| Upload Date | Thu, 11 Aug 2022 02:11:55 +0000 |
| Views | 33 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.12.6 (Build 16G1710) |
| Model | MacBook (Mid 2010) |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F22C89C8 |
| Memory | 4.00 GB 1067 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 66.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo P8600 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | NVIDIA |
| Device Name | GeForce 320M |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 950 MHz |
| Device Memory | 256 MB |
| Score | 2970 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2809
123.8 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3336
104.3 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
334
833.3 Mflops |
|
|
Gaussian Blur
|
5018
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
471
137.8 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
10659
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
14457
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
5316
840.5 FPS |