|
318393
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | Riccirich |
| Upload Date | Sat, 06 Aug 2022 19:11:41 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 16-c0xxx |
| Motherboard | HP 8902 |
| Memory | 15.35 GB -1MHz |
| Northbridge | AMD ID1630 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | AMI F.16 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.43 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1032 |
| Board Name | AMD Radeon RX 6600M |
| Compute Units | 14 |
| Maximum Frequency | 2.07 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| Score | 318393 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
334280
14.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
196907
6.15 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
24750
61.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
514896
9.02 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
65055
19.0 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1294562
12.5 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
783457
2.28 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1908210
301659.1 FPS |