|
594854
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | locAlacct |
| Upload Date | Tue, 12 Jul 2022 19:19:06 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z390 ACE (MS-7B12) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2133MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 0D |
| Southbridge | Intel Z390 10 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1.B2 (MOD) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5.00 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3090 |
| Compute Units | 82 |
| Maximum Frequency | 1.78 GHz |
| Device Memory | 24.0 GB |
| Score | 594854 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
1667215
73.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
555561
17.4 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
117378
292.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
1305900
22.9 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
129753
37.9 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
6128650
59.3 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
2627409
7.63 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
52851
8355.1 FPS |