|
176634
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | bobr33i |
| Upload Date | Sat, 04 Jun 2022 09:36:46 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming F17 FX706HCB_FX706HCB |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX706HCB |
| Memory | 31.75 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID9A26 05 |
| Southbridge | Intel ID438B 11 |
| BIOS | American Megatrends International, LLC. FX706HCB.310 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.50 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| Score | 176634 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
372075
16.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
218318
6.82 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
23589
58.8 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
251723
4.41 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
59507
17.4 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1226639
11.9 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
529697
1.54 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
50809
8032.2 FPS |