|
46197
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | XEU_2666V3 |
| Upload Date | Mon, 16 May 2022 07:49:14 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Vostro 3690 |
| Motherboard | Dell Inc. 07G18J |
| Memory | 15.73 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID4C53 01 |
| Southbridge | Intel ID4387 11 |
| BIOS | Dell Inc. 1.4.1 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.13 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 730 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.30 GHz |
| Device Memory | 6.29 GB |
| Score | 46197 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
43995
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
35296
1.10 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
3324
8.29 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
43171
756.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12144
3.55 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
158457
1.53 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
56306
163.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
859238
135832.7 FPS |