|
129341
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| Upload Date | Sat, 23 Apr 2022 22:54:53 +0000 |
| Views | 190 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Laptop 16-d0xxx |
| Motherboard | HP 88FA |
| Memory | 7.65 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID9A26 05 |
| Southbridge | Intel ID438B 11 |
| BIOS | AMI F.14 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.71 GHz |
| Maximum Frequency | 4.51 GHz |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Compute Units | 14 |
| Maximum Frequency | 1.51 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| Score | 129341 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
253621
11.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
174211
5.44 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
21468
53.5 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
162154
2.84 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
36391
10.6 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
997704
9.66 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
293601
852.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
47773
7552.2 FPS |