|
96287
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | asakawaya |
| Upload Date | Sat, 23 Apr 2022 10:21:45 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 21E258) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro5,1 |
| Memory | 128.00 GB 800 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 9999.999.999.999.999 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5620 |
| Topology | 2 Processors, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon HD Tahiti XT Prototype Compute Engine |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 925 MHz |
| Device Memory | 3.00 GB |
| Score | 96287 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
210365
9.27 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
81769
2.55 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
22459
56.0 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
224508
3.93 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21283
6.22 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
697416
6.75 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
326815
949.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
17561
2776.2 FPS |