|
86154
OpenCL Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | barmsbarms |
| Upload Date | Thu, 21 Apr 2022 17:11:45 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 21D49) |
| Model | Macmini9,1 |
| Motherboard | Macmini9,1 |
| Memory | 16.00 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | VirtualApple @ 2.50GHz |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 128 KB x 8 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Apple |
| Device Name | Apple M1 |
| Compute Units | 8 |
| Maximum Frequency | 1.00 GHz |
| Device Memory | 10.7 GB |
| Score | 86154 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
126987
5.59 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
79503
2.48 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
7653
19.1 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
69868
1.22 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
35871
10.5 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
148776
1.44 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
145605
423.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
723662
114400.1 FPS |