|
53623
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | aqus |
| Upload Date | Tue, 19 Apr 2022 17:58:29 +0000 |
| Views | 14 |
| Notes | external display |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX3402ZA_Q409ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3402ZA |
| Memory | 7.63 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID4621 02 |
| Southbridge | Intel ID5182 01 |
| BIOS | American Megatrends International, LLC. UX3402ZA.301 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1240P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 23.1 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 750 Ti |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1.11 GHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| Score | 53623 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
102563
4.52 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
74681
2.33 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
9032
22.5 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
48079
842.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20405
5.96 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
287820
2.79 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
142304
413.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
24594
3888.1 FPS |