|
205850
Metal Score |
| Geekbench 4.4.1 Pro for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | djcarlossalazar |
| Upload Date | Tue, 12 Apr 2022 23:50:58 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 21D62) |
| Model | iMac18,3 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-BE088AF8C5EB4FA2 iMac18,3 |
| Memory | 64.00 GB 2666 MHz DDR4 |
| BIOS | Acidanthera 447.40.12.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 12 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 6600 |
| Score | 205850 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
396871
17.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
169346
5.29 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
24417
60.9 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
392563
6.88 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
59417
17.4 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1072375
10.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1091896
3.17 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
71938
11372.4 FPS |