|
21713
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | phollemans |
| Upload Date | Fri, 08 Apr 2022 03:34:08 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 21E258) |
| Model | MacBookPro16,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E1008331FDC96864 MacBookPro16,1 |
| Memory | 16.00 GB 2667 MHz DDR4 |
| BIOS | Apple Inc. 1731.100.130.0.0 (iBridge: 19.16.14243.0.0,0) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel Inc. |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 630 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.15 GHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| Score | 21713 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
27520
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
27025
844.4 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
3162
7.88 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
25320
443.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14456
4.22 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
93391
904.0 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
42516
123.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
14460
2286.0 FPS |