|
25484
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | AgoiKelvin |
| Upload Date | Wed, 19 Jan 2022 02:44:24 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook x360 1030 G7 Notebook PC |
| Motherboard | HP 876D |
| Memory | 15.78 GB DDR3 SDRAM 3050MHz |
| Northbridge | Intel Comet Lake 01 |
| Southbridge | Intel Comet Lake PCH 00 |
| BIOS | HP S93 Ver. 01.07.00 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10310U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 166 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Maximum Frequency | 9.15 GHz |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.15 GHz |
| Device Memory | 6.31 GB |
| Score | 25484 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
38245
1.68 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
31574
986.6 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
4266
10.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
32781
574.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14494
4.23 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
123504
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
40724
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
14454
2285.0 FPS |