|
5651
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | kakuei |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 05:06:09 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.12.6 (Build 16G2136) |
| Model | MacBook Pro (13-inch Mid 2012) |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-6F01561E16C75D06 MacBookPro9,2 |
| Memory | 4.00 GB 1600 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 228.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3210M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel |
| Device Name | HD Graphics 4000 |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.10 GHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| Score | 5651 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2836
125.0 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2192
68.5 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1866
4.65 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
3920
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2197
641.7 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
24097
233.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
22426
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
19267
3045.9 FPS |