|
127887
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | gblogin123 |
| Upload Date | Wed, 07 Jul 2021 00:09:51 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B450M-A |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B450 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 0806 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 2200G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 17 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Ellesmere |
| Board Name | Radeon RX 580 Series |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1.37 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| Score | 127887 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
287940
12.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
124717
3.90 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
21349
53.2 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
332577
5.83 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24068
7.03 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1007556
9.75 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
513877
1.49 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
22520
3560.1 FPS |