|
54402
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | nicop4 |
| Upload Date | Mon, 05 Jul 2021 21:40:54 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 20F71) |
| Model | Macmini9,1 |
| Motherboard | Macmini9,1 |
| Memory | 8.00 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | VirtualApple @ 2.50GHz |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 128 KB x 8 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Apple |
| Device Name | Apple M1 |
| Compute Units | 8 |
| Maximum Frequency | 1.00 GHz |
| Device Memory | 5.33 GB |
| Score | 54402 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
121460
5.35 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
68314
2.13 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
7849
19.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
78048
1.37 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
33731
9.85 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
146692
1.42 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
144958
421.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
21044
3326.9 FPS |