|
125809
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | gblogin123 |
| Upload Date | Sat, 19 Jun 2021 07:09:34 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B450M-A |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1331MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B450 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 0806 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 2200G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 17 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Hawaii |
| Board Name | AMD Radeon (TM) R9 390 Series |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 1.04 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 125809 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
294150
13.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
120772
3.77 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
35422
88.3 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
322535
5.65 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
22622
6.61 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
946839
9.17 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
450184
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
16037
2535.3 FPS |