|
18432
OpenCL Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | waltowen |
| Upload Date | Fri, 11 Jun 2021 21:04:17 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision Tower 5810 |
| Motherboard | Dell Inc. 0K240Y |
| Memory | 32.00 GB 1065MHz |
| Northbridge | Intel Broadwell-E 01 |
| Southbridge | Intel X99 05 |
| BIOS | Dell Inc. A32 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-1650 v4 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GT 730 |
| Compute Units | 2 |
| Maximum Frequency | 901 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| Score | 18432 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
33583
1.48 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
16094
502.9 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
3491
8.70 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
27990
490.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3985
1.16 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
91764
888.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
46745
135.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
14762
2333.7 FPS |