|
192979
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | gblogin123 |
| Upload Date | Thu, 27 May 2021 03:12:09 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1800MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD X570 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2.40 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.10 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1080 |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1.86 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 192979 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
440310
19.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
232671
7.27 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
31931
79.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
179154
3.14 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
47908
14.0 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1614314
15.6 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
901467
2.62 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
47076
7442.1 FPS |