|
204394
Metal Score |
| Geekbench 4.3.1 Pro for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | kau |
| Upload Date | Sat, 17 Apr 2021 08:35:41 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 20D91) |
| Model | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| Memory | 32.00 GB 3000 MHz DDR4 |
| BIOS | Acidanthera 1554.80.3.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Score | 204394 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
387447
17.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
140684
4.40 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
46116
115.0 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
373713
6.55 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
52543
15.3 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1544887
15.0 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
807248
2.35 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
49487
7823.2 FPS |