|
138817
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | Giorgiev |
| Upload Date | Wed, 03 Mar 2021 01:39:27 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.6 (Build 18G8022) |
| Model | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 |
| Memory | 32.00 GB 1333 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 9144.0.6.6.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5690 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 400 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 138817 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
307604
13.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
116733
3.65 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
23725
59.1 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
333700
5.85 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
29840
8.72 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1116158
10.8 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
508607
1.48 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
28635
4526.8 FPS |