|
150292
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | lovemini |
| Upload Date | Thu, 21 Jan 2021 21:32:18 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.16 (Build 20C69) |
| Model | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 |
| Memory | 112.00 GB 1333 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 144.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5690 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX Vega 64 Compute Engine |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1.63 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| Score | 150292 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
259287
11.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
96319
3.01 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
32548
81.1 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
383383
6.72 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
38780
11.3 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
929406
9.00 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
656741
1.91 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
35290
5578.9 FPS |