|
146572
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | quetonix |
| Upload Date | Tue, 22 Dec 2020 20:39:53 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G14 GA401II_GA401II |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA401II |
| Memory | 23.42 GB -1MHz |
| Northbridge | AMD ID1630 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. GA401II.218 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600HS with Radeon Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2.99 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1650 Ti |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.49 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| Score | 146572 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
269918
11.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
192943
6.03 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
21229
52.9 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
194066
3.40 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
53672
15.7 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1073797
10.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
351496
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
49010
7747.9 FPS |