|
14095
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.0 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| Upload Date | Sun, 13 Dec 2020 18:33:00 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.13.6 (Build 17G65) |
| Model | iMac14,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-27ADBB7B4CEE8E61 1.0 |
| Memory | 8.00 GB 2400 MHz DDR4 |
| BIOS | Apple Inc. IM142.88Z.F000.B00.2006101806 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-6006U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel Inc. |
| Device Name | Intel(R) Iris(TM) Graphics 550 |
| Compute Units | 23 |
| Maximum Frequency | 900 MHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| Score | 14095 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
18186
801.2 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14999
468.7 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1588
3.96 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
21503
376.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10732
3.13 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
62793
607.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
26544
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
9351
1478.4 FPS |