|
10055
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | csgobot |
| Upload Date | Mon, 07 Dec 2020 20:06:12 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Compaq Pro 6305 SFF |
| Motherboard | Hewlett-Packard 1850 |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | AMD K15 IMC 00 |
| Southbridge | AMD A75 FCH 2.4 |
| BIOS | Hewlett-Packard K06 v02.77 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD A8-6500 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 19 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket FM2 (904) |
| Codename | Richland |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Devastator |
| Board Name | AMD Radeon HD 8570D |
| Compute Units | 4 |
| Maximum Frequency | 800 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| Score | 10055 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
14422
635.4 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11244
351.3 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1935
4.82 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
18549
325.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2011
587.5 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
54066
523.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
30880
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
5348
845.5 FPS |