|
7064
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | vdaizy12 |
| Upload Date | Sun, 25 Oct 2020 23:36:15 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard p6580t |
| Motherboard | MSI 2A9C |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 665MHz |
| Northbridge | Intel Havendale/Clarkdale Host Bridge 12 |
| Southbridge | Intel H57 06 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 6.12 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-650 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 37 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.46 GHz |
| Package | Socket 1156 LGA |
| Codename | Clarkdale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GT 220 |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 1.33 GHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| Score | 7064 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
10957
482.7 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5754
179.8 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1302
3.25 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
7657
134.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1944
567.9 Ksubwindows/sec |
|
|
RAW
|
29882
289.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
21765
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
7809
1234.6 FPS |