|
187661
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | Seyzo |
| Upload Date | Sat, 10 Oct 2020 12:10:08 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-F GAMING |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B450 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2202 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1080 |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1.90 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 187661 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
382963
16.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
226964
7.09 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
32375
80.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
181334
3.18 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
48559
14.2 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1492727
14.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
884964
2.57 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
46992
7428.8 FPS |