|
137479
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.4 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | Giorgiev |
| Upload Date | Sat, 03 Oct 2020 23:59:17 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.6 (Build 18G6032) |
| Model | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 |
| Memory | 32.00 GB 1333 MHz DDR3 |
| BIOS | Apple Inc. 144.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5690 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 400 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 137479 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
292044
12.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
114416
3.57 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
23331
58.2 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
324061
5.68 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
29593
8.64 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
1114164
10.8 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
533650
1.55 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
28709
4538.6 FPS |