|
147452
OpenCL Score |
| Geekbench 4.3.1 Pro for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | holoto |
| Upload Date | Wed, 26 Aug 2020 16:11:08 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.13.6 (Build 17G7024) |
| Model | MacBookPro13,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-A5C67F76ED83108C 1.0 |
| Memory | 32.00 GB 2667 MHz DDR4 |
| BIOS | Apple Inc. 267.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600KF |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | NVIDIA |
| Device Name | GeForce GTX 1070 |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.14 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 147452 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
329487
14.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
234463
7.33 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
27554
68.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
236867
4.15 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
60730
17.7 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
933167
9.03 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
573132
1.66 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
13646
2157.4 FPS |