|
249738
OpenCL Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | JCB_Digger |
| Upload Date | Tue, 25 Aug 2020 01:55:17 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H61M-DS2 DVI |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Ivy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel H61 B3 |
| BIOS | American Megatrends Inc. F2 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3570K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce RTX 2070 |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1.62 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| Score | 249738 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
477855
21.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
278022
8.69 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
49185
122.6 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
433048
7.59 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
59603
17.4 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2375193
23.0 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
786568
2.29 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
48021
7591.5 FPS |