|
214795
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | Tranklukator |
| Upload Date | Mon, 24 Aug 2020 16:52:55 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X58A-UD5 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X58A-UD5 |
| Memory | 24.00 GB DDR3 SDRAM 800MHz |
| Northbridge | Intel X58 13 |
| Southbridge | Intel 82801JR (ICH10R) 00 |
| BIOS | Award Software International, Inc. Ff1 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-990X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Maximum Frequency | 3.73 GHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Gulftown |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.58 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| Score | 214795 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
524821
23.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
234225
7.32 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
45621
113.7 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
169461
2.97 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
46400
13.6 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2230329
21.6 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1141115
3.32 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
40374
6382.5 FPS |