|
139605
OpenCL Score |
| Geekbench 4.4.3 Tryout for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 19 Aug 2020 15:13:05 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.6 (Build 19G2021) |
| Model | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-7BA5B2D9E42DDD94 iMacPro1,1 |
| Memory | 128.00 GB 2133 MHz DDR4 |
| BIOS | Acidanthera 1539.0.0.0.1 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2683 v3 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 256 KB x 14 |
| L3 Cache | 35.0 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX Vega 64 Compute Engine |
| Compute Units | 56 |
| Maximum Frequency | 1.63 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| Score | 139605 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
263399
11.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
71948
2.25 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
23723
59.1 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
363683
6.37 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
40122
11.7 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
768694
7.44 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
790989
2.30 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
36173
5718.5 FPS |