|
19449
OpenCL Score |
| Geekbench 4.0.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) |
| User | Trestin16 |
| Upload Date | Sun, 05 Mar 2017 23:54:08 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5559 |
| Motherboard | Dell Inc. 052K07 |
| Memory | 7.89 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID1904 08 |
| Southbridge | Intel ID9D48 21 |
| BIOS | Dell Inc. 1.2.3 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6500U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Hainan |
| Board Name | AMD Radeon (TM) R5 M335 |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1.07 GHz |
| Device Memory | 3.00 GB |
| Score | 19449 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
32232
1.42 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19093
596.6 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
1333
3.32 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
37074
649.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7339
2.14 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
71894
695.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
69817
202.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
18281
2890.0 FPS |