|
13279
OpenCL Score |
| Geekbench 4.2.0 for Android AArch64 |
| User | 1soft |
| Upload Date | Sat, 01 Aug 2020 11:09:07 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | Xiaomi MI 8 |
| Motherboard | sdm845 |
| Memory | 5.50 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 6 part 2050 revision 13 |
| Base Frequency | 1.77 GHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 2 |
| Maximum Frequency | 1.00 MHz |
| Device Memory | 2.75 GB |
| Score | 13279 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
17473
769.8 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14510
453.4 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
2507
6.25 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
9732
170.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3877
1.13 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
63456
614.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
38619
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
16451
2600.7 FPS |
| Score | 13173 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
13030
574.0 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10772
336.6 Mpixels/sec |
|
|
SFFT
|
2332
5.81 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
30218
529.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6646
1.94 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
35607
344.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
31411
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
12334
1949.9 FPS |