|
243476
Metal Score |
| Geekbench 4.2.3 for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | grug73 |
| Upload Date | Sat, 11 Jul 2020 00:41:45 +0000 |
| Views | 24 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.6 (Build 18G5033) |
| Model | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 1.0 |
| Memory | 64.00 GB 3200 MHz DDR4 |
| BIOS | Apple Inc. 1037.100.359.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon VII |
| Score | 243476 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
505741
22.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
155708
4.87 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
73480
183.2 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
620894
10.9 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
49583
14.5 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2314158
22.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
939204
2.73 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
31897
5042.5 FPS |