|
248271
Metal Score |
| Geekbench 4.2.3 for Mac OS X x86 (64-bit) |
| User | grug73 |
| Upload Date | Sat, 11 Jul 2020 00:29:45 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.6 (Build 18G5033) |
| Model | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 1.0 |
| Memory | 64.00 GB 3200 MHz DDR4 |
| BIOS | Apple Inc. 1037.100.359.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon VII |
| Score | 248271 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
571745
25.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
155758
4.87 Gpixels/sec |
|
|
SFFT
|
74150
184.8 Gflops |
|
|
Gaussian Blur
|
632561
11.1 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
49584
14.5 Msubwindows/sec |
|
|
RAW
|
2350128
22.7 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
929763
2.70 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
31897
5042.6 FPS |