| Upload Date | March 31 2026 01:28 AM |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,6 |
| Model ID | Mac17,6 |
| Motherboard | Mac17,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Max |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Max |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Single-Core Score | 4361 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3629
521.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3573
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4618
94.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3929
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3862
52.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4934
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4207
336.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3719
115.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6434
192.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4555
18.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4500
140.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5477
421.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5092
149.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4874
48.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3694
3.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4083
129.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 30487 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
21823
3.06 GB/sec |
|
|
Navigation
|
29712
179.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
39668
812.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
33004
761.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
39584
537.2 images/sec |
|
|
Clang
|
55398
272.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5720
458.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44897
1.36 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
26127
781.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25653
106.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
39229
1.22 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27392
2.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
39583
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
29601
293.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49095
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
36712
1.16 Mpixels/sec |