| Upload Date | March 06 2026 03:08 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4335 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3647
523.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3679
22.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4443
91.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3929
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3828
52.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4953
24.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4052
324.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3725
115.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6318
189.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4442
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4542
141.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5489
422.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4984
146.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4817
47.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3694
3.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4173
132.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18082 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13007
1.82 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18643
112.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20568
421.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18914
436.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21163
287.2 images/sec |
|
|
Clang
|
27915
137.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5342
427.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21843
676.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17610
527.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19225
79.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22987
715.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19240
1.48 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22503
660.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17033
169.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22589
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20148
637.9 Kpixels/sec |